Haber

Balkan Bisiklet Birliği Başkanlığına Emin Müftüoğlu seçildi

Türkiye Bisiklet Federasyonu Lideri Emin Müftüoğlu, Güney Kıbrıs’ta düzenlenen Balkan Bisiklet Birliği Genel Kurulu’nda Balkan Bisiklet Birliği Lideri seçildi.

Dünya bisikletin en yüksek yönetimi olan UCI (Uluslararası Bisiklet Birliği) tarafından Eylül ayında UCI Danışma Kurulu üyeliğine atanan Emin Müftüoğlu, yapılan Balkan Birliği Başkanlık seçiminde 7 oyla Balkan Bisiklet Birliği Başkanı oldu. Güney Kıbrıs’ta bugün 12 Balkan ülkesinin federasyon başkanlarının üye olduğu Balkan Bisiklet Birliği’nin başkanlığa 3 adayı arasında yapılan çekişmeli oylamada Emin Müftüoğlu başkan oldu.

Takımın elde ettiği başarı sonucunda Balkan Bisiklet Birliği’nin Başkanlığına getirildiğini dile getiren Başkan, “Cumhuriyetimizin 100. yılında Türk bisikletçiliğinin dünya bisikletinde bu konumda olması ve Türk Bisikletçiliği için çok önemli. 1923 yılında kurulan Federasyon. Spor Sayın Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu’na da teşekkür etmek istiyorum. Türk sporu ve bisiklet adına hepimize hayırlı olsun. Emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu