Haber

Hatay’daki depremden sağ kurtulan 4 kişilik aileden baba ve kızı buluştu

“Yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Hatay’da yıkılan bir binanın enkazından sağ kurtulan baba-kızın buluşması günler sonra duygusal anlar yaşandı.

Merkez Antakya ilçesi Cebrail İlçesi Mimar Sinan Caddesi’ndeki evlerinin yıkılması sonucu Ahmet Ayan ve ailesi enkaz altında kaldı.

Bölgedeki ekiplerin çalışmaları sonucu kurtarılan Ahmet Ayan ve 4 yaşındaki kızı Gada Ayan, enkazdan çıkarıldıktan sonra tedavi için farklı merkezlere götürüldü.

Adana’da tedavi altına alınan baba Ayan, taburcu olduktan sonra Adana’nın Seyhan ilçesindeki yakınlarının yanına gitti.

Taburcu olduktan sonra kızını devlet nezaretinde buldu

Baba Ayan, Seyhan 5 Ocak Mahallesi Muhtarı Hasan Can’a kızının da enkazdan kurtarıldığını ancak ayrı düştüklerini söyledi.

Can’ın girişimleriyle Gada’ya ulaşıldı. Refakatçisi olmadığı için Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından geçici koruma altına alınan Gada’nın Hatay’daki Aşk Evlerinde olduğu belirlendi.

Adana’dan Hatay’a gelen Ayan, kızı Gada ile günler sonra buluştu. Baba ve kızın birbirine sarılıp ağlayarak duygulu buluşması yakınları tarafından cep telefonuna yansıdı.

Muhtar Hasan Can, yaptığı açıklamada, baba ve kızının tanışmasına vesile olmaktan mutluluk duyduğunu belirtti.

Bunda emeği geçen kişi ve kurumlara teşekkür eden Can, “Çocuk babasına ‘Annem gelecek mi?’ diye sordu. Diye sorunca babası da bizi de yuttu. ifadesini kullandı.

Ahmet Ayan’ın eşi Zilal Kerzon ile 7 yaşındaki oğlu Nihat Ayan’ın depremde hayatını kaybettiği öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu